To szansa na zdobycie pozytywnych ocen, dyplomów i nagród. Już dziś zdecyduj, w którym chcesz wziąć udział. Masz do wyboru:

  1. KONKURS RECYTATORSKI

Wyślij nagranie (filmik), jak prezentujesz wybrany utwór poetycki omawiany na języku polskim. Zadbaj o odpowiednią scenografię (wizualną oprawę, rekwizyty), dykcję, interpretację głosową dzieła. Nagranie wyślij w aplikacji TEAMS do p. D. Szotko. TERMIN: 3 czerwca.

  • HISTORIA JEDNEGO SŁOWA

Stwórz prezentację multimedialną o etymologii wybranego leksemu. Uwzględnij jego znaczenie, przykłady użycia, związki frazeologiczne z tym słowem. Wstaw pasujące zdjęcia i grafiki.  Gotową pracę wyślij w aplikacji TEAMS do p. Marty Sawoniuk. TERMIN: 3 czerwca.

  • KONKURS LITERACKI

Napisz wiersz lub utwór prozatorski na dowolny temat. Jeśli piszesz do szuflady, to czas najwyższy, aby Twoja twórczość ujrzała światło dzienne. Akceptowane będą jedynie teksty napisane komputerowo i wysłane do polonisty. Najlepsze prace za zgodą autora  opublikujemy w Internecie.

  • ŁAMAŃCE JĘZYKOWE DLA ODWAŻNYCH

Błyskawiczny konkurs na prawidłową wymowę. Przyjdź w środę (01.06) o 8:55 do sali 202, wylosuj karteczkę z tekstem do odczytania i odczytaj bez zająknięcia. Jeśli się nie pomylisz – wygrywasz.

  • MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO

Jeśli jesteś dobry z gramatyki, ortografii i frazeologii   zmierz się z testem wiedzy językowej. Zapisy u polonisty do 20 maja.

Liczymy na Wasz udział! 

Organizatorzy:

Dorota Szotko, Marta Sawoniuk