Szanowni Państwo,

od 12 do 13 marca br. praca Szkoły i Przedszkola zostaje czasowo ograniczona – w tym czasie odbędą się zajęcia opiekuńcze zgodnie z planem nauczania w tych dniach.

Od dnia 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zajęcia w Szkole i Przedszkolu zostają zawieszone. Dzieci i uczniowie w tych dniach nie przychodzą do placówek, pozostają w tym czasie pod opieką rodziców, prawnych opiekunów.

Drodzy Rodzice, w związku z tym:

• Zachęcajcie dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

• Jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

• Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

• Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.
• Sprawdzajcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Szanowni Rodzice, bardzo proszę o roztropność w tym czasie i troskę o dzieci i osoby starsze. Jest to czas szczególnej odpowiedzialności dla nas wszystkich, a nie czas wakacji i beztroski.


Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno–epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno–zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Wiesław Paniczko,

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2

w Białymstoku