Bardzo dobry występ zaliczyły uczennice SP14 w Białymstoku w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego U16 w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniu 12 czerwca 2021 r. w Suwałkach.

W zawodach brały udział trzy nasze uczennice, które reprezentowały klub MKS Juwenia Białystok.

Brązowy medal w biegu na 300m zdobyła uczennica klasy VIIe – Joanna Gołębiowska (wynik 46,44s) – potwierdzenie IV klasy sportowej (r.ż. 46,06s). Blisko medalu była też w biegu na 100m – zajęła IV miejsce z rekordem życiowym – 14,03s. (V klasa sportowa).

W biegu na 1000m startowała Gabriela Niemiec z klasy VIIc, która uzyskując wynik 3:38,59 – również rekord życiowy, uplasowała się na miejscu V.

Na 100m biegała też Kornelia Oświecińska z klasy VIIc, która również ustanowiła swój rekord życiowy (15,65s) co dało jej XI miejsce.

Asia, Gabrysia i Kornelia rywalizowały również w sztafecie 4x100m, w której zdobyły brązowy medal. Skład sztafety uzupełniła uczennica innej szkoły (Matylda Szczotka).

Warto zaznaczyć, że dziewczęta rywalizowały ze starszymi o rok zawodniczkami.

Wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki oraz pracę na treningach, która zaowocowała rekordami życiowymi!

Trener: Jarosław Gołębiowski