3 października 2019 r. na trasach Lasu Pietrasze odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych.

ZSP Nr 2 w Białymstoku reprezentowała w zawodach  drużyna dziewcząt oraz chłopców.

Igrzyska Dzieci:

Chłopcy w punktacji drużynowej uplasowali się na I miejscu (zdobyli 743 pkt.) na 35 szkół. Dziewczęta zajęły XIII miejsce (187 pkt.) na 32 szkoły.

Skład drużyny dziewcząt:

600m – rocznik 2009

  • Hanna Pieczyńska – IVb  – 39 m-sce
  • Kornelia Molska – Basiel – IVa  – 44 m-sce
  • Natalia Kubik – Vf – 60 m-sce
  • Katarzyna Fiafelava – IVa  – 77 m-sce
  • Kinga Himik – IVb  – 84 m-sce

 700m – rocznik 2008

  • Emilia Gralewska – VIe – 40 m-sce
  • Marta Szoka  – VIe – 54 m-sce
  • Aleksandra Popko – VIc – 77 m-sce
  • Martyna Gogolewska – VIc – 90 m-sce
  • Nikola Kobylińska – VIe -99 m-sce

800m -rocznik 2007

  • Joanna Gołębiowska – VIe – 5 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Gabriela Niemiec – VIc- 7 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Amelia Oleksza – VIc – 53 m-sce
  • Gabriela Szczepura – VIc- 61 m-sce
  • Kornelia Oświecińska – VIc – 83 m-sce

Skład drużyny chłopców:

600m – rocznik 2009

  • Karol Zawadzki – Vg – 5 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Jacek Drągowski – Vg – 8 m-sce –  awans do finału wojewódzkiego
  • Patryk Grzybowski – Vg – 10 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Kacper Klujewski – Vg – 34 m-sce
  • Olaf Gawryluk Vg – 52 m-sce

700m – rocznik 2008

  • Jakub Łaszczewski – VIg – 4 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Aleksander Bobowski – VIg – 9 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Cezary Kuprianowicz – Vg – 10 m-sce – awans do finału wojewódzkiego
  • Oliwier Kułakowski – VIg – 16 miejsce
  • Dawid Sakowicz – VIg -21 miejsce

800m -rocznik 2007

  • Maciej Kuczyński – VIf – 2 miejsce -awans do finału wojewódzkiego
  • Stanisław Siemieńczuk– VIf – 3 miejsce -awans do finału wojewódzkiego
  • Tomasz Wysocki  – VIf – 4 miejsce -awans do finału wojewódzkiego
  • Jakub Jaroszuk– VIf – 5 miejsce -awans do finału wojewódzkiego
  • Janusz Kobeszko– VIf – 12 miejsce -awans do finału wojewódzkiego

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1500m – rocznik 2005 – chł.

  • Kornel Łukaszewicz – VIIIc – 42 m-sce

1000m – rocznik 2005 – dz.

  • Patrycja Klimiuk – VIIIc – 6 miejsce – awans do finału wojewódzkiego.

Wszystkim zawodnikom duże gratulacje za udział w zawodach, a uczniom, którzy awansowali, życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich (4 kwiecień 2020 w Supraślu).

Opiekunowie: Jarosław Gołębiowski i Tomasz Gasztold