„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

DRODZY RODZICE ORAZ DZIECI!

W tym roku już po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska, która  Od 1994 roku odbywa się w trzeci weekend września. I choć tegoroczna edycja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich z powodu pandemii Covid-19, cel zawsze ten sam: propagowanie proekologicznych zachowań. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi, tegoroczne hasło to: “Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” 

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki wraz z Rodzicami do obejrzenia w domu krótkiego filmiku pod tytułem „Segregujemy dla przyszłości”: https://www.youtube.com/watch?v=xU5dox9wVlQ oraz  przystąpienia do  zadania interaktywnego “Stwory głodomory”, które sprawdzi Waszą wiedzę na temat segregacji śmieci. Aby rozpocząć zabawę wpisz swoje imię lub pierwszą literkę imienia, następnie umieść śmieci w odpowiednich pojemnikach: https://wordwall.net/play/1552/638/479 .

Dodatkowo zachęcamy Was do wykonania w domu pracy plastyczno-technicznej pod tytułem “COŚ Z PLASTIKU” z niepotrzebnych materiałów, tworzyw sztucznych. Zróbcie zdjęcie pracy (mile widziana praca wraz z wykonawcą) i wyślijcie na pocztę w dzienniku elektronicznym do Waszej wychowawczyni. Na każdego uczestnika czeka mała niespodzianka. Termin wysyłania prac mija 21 września 2020 r.

Dziękujemy i pozdrawiamy,

Wychowawczynie